Kde ho získám???

Potkana lze opatřit 4 způsoby :

1) ve zverimexu -téměř v každém zverimexu (nebo alespoň občas) mají potkánky k prodeji, které si nejčastěji kupují hadaři :-(. Potkánky mají ve velmi malé barevné škále, takže máte malý výběr a většinou jde o zvířata, která slouží jako potrava, takže většinou nejsou v moc dobrém stavu a to jak psychickém (bojí se, nejsou ochočená) tak i ve zdravotním (mohou mít svrab, různé nemoci, mohou pocházet z příbuzenské plemenitby...) 

Potkan husky2) u chovatele - tohle řešení je nejlepší, sice si trochu připlatíte ale máte 100% jistotu, že potkan bude zdravý,  ochočený, uvidíte jeho rodokmen, takže si můžete být jisti, že nepochází z příbuzenské plemenitby, uvidíte kde potkan bydlí a většinou i uvidíte majitelův celý chov, majitel vám jistě rád poradí, pokud byste měli problém atd. Je spousta výhod proč si vzít potkan od chovatele, proto vřele doporučuji.

3) z laboratoře - tak tohle řešení je snad nejhorší, jelikož zvířata z tohoto ústavu na mučení zvířat ,jsou ve velice špatném stavu, zvířata jsou přešlechťována, dělají se na nich pokusy, pocházejí z mnoha generací příbuzenské plemenitby a většinou mají brzy nádory :-( NEDOPORUČUJI !!!

4) u chovatele množitele či potkanaře - něco podobného jako ve zverimexu :-( Také bych moc nedoporučovala...